Pražská muzejní noc

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase – v nočních hodinách. Unikátní akce, kterou každoročně navštíví desítky tisíc návštěvníků (v loňském roce bylo zaznamenáno téměř 182 tisíc návštěvnických vstupů), přináší ojedinělou možnost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole ve zcela ojedinělé atmosféře.

Titulka pro: Pražská muzejní noc
Zobrazit fotografii v galerii

V sobotu 9. června 2012 od sedmi hodin večer až do jedné hodiny ráno budou obyvatelům Prahy i jejím návštěvníkům zdarma zpřístupněna muzea a galerie, ale také řada dalších kulturních institucí, které se do Pražské muzejní noci zapojily.

Rekord muzejní noci je opět pokořen – do akce se zapojuje zatím nejvyšší počet participujících institucí, a to celkem 39. Ty nabídnou svůj program v 65 objektech. Mezi nováčky, kteří zase o něco více zpestří nabízený program, se řadí AMoYA, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Dům národnostních menšin, Meet Factory či Novoměstská radnice.

Tak jako každý rok, i letos bude vše doplňovat bohatý doprovodný program. Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti ožijí neobvyklými zážitky a akcemi. Můžete se těšit na přednášky, koncerty, filmové projekce, soutěže a další zajímavé akce (více viz Doprovodné akce). A pořadatelé Pražské muzejní noci nezapomínají ani na nejmenší účastníky. V mnoha institucích bude připraven speciální doprovodný program pro děti, vezměte tedy své ratolesti za poznáním, a zprostředkujte jim tak nebývalé zážitky z objevování kulturního světa (více viz sekce Program pro děti).

Doprava i vstupné do objektů zdarma!

Připravila: Magda
Info: www.prazskamuzejninoc.cz
Foto: www.prazskamuzejninoc.cz
5. 6.2012

 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz