Zdraví

Relaxace ve vířivce

Sbírání kytiček

Jak by se vám líbilo mít soukromý whirlpool a moci si tak užívat blahodárné působení vodní masáže, kdykoliv chcete? Vířivka nabízí řadu výhod, tak je využijte!

Vířivka neboli whirlpool dnes už nepatří jen do relaxačních a fitness center, pořídit si ji můžete také domů.


Vejde se?

Běžně se vířivé vany instalují do exteriérů i do interiérů, ovšem za předpokladu, že k vám domů „projde“. Se zahradou většinou nevzniká zásadní problém, pokud se do míst, kde chcete mít whirlpool, dá zajet s těžkou technikou. A domů? To opět závisí na tom, kde plánujete vířivku mít a především – zda ji lze pronést přes vstupní otvory. Pokud bydlíte třeba ve čtvrtém patře a máte otevřenou terasu, ani zde nevznikne problém. Ideální řešení dále nabízejí přízemní domy nebo byty s velkými francouzskými okny, zejména když si zařizujete relaxační místnost spojenou například se saunou nebo párou a lehátky. Ale nic není ztraceno, ani když opravdu bojujete s průchozími centimetry, existují například i modely, které projdou dveřmi o šířce 80 centimetrů. Samozřejmě současně uvažujte i nosnost vířivky; zda vaše podlaha unese několika set kilogramového „drobečka“.


Jakou vířivku vybrat?

Obchody nabízejí řadu různých variant vířivek, co do počtu trysek i počtu osob, které zde můžou najednou pobývat, i dalších vychytávek v podobě například světloterapie, aromaterapie, integrovaného rádia nebo televizoru, DVD a podobně. Pokud máte přece jen více místa a současně zvažujete, zda si spíše nepořídit bazén, pak se nabízí zvolit řešení á la chytrá horákyně – takzvané swim spa. Najdtete je na stránkách supervirivky.cz. Jde o bazén menších rozměrů s protiproudem, abyste si opravdu mohli zaplavat, který se navíc kombinuje s funkcí vířivky.


Kam s ní

Vířivky lze stavět například na vykachlíčkovanou plochu, nebo se instalují do hloubky (aby byly zcela nebo zčásti zapuštěné). Základem je vždy rovný podklad. Většina modelů se vyrábí z akrylátu zpevněného laminátem, na výběr máte řada barev i provedení lesk/mat nebo se dá vana obložit například dřevem nebo keramickými obklady.


Co ještě řešit

  • Topení: Vířivky jsou vybavené elektrickým topidlem určitého výkonu, lze je však napojit i na jiný zdroj ohřevu. Spočítejte si, zda se vám to vyplatí.
  • Voda: Zhruba jednou ročně se doporučuje výměna vody ve vaně, která se jinak průběžně filtruje.
  • Sůl: Mnozí touží po slané mořské vodě. Kombinovat vodu s mořskou solí je možné a zdravotně rovněž vhodné (nejste-li na tuto sůl alergičtí). Avšak pozor – sůl je agresivní ke kovovým dílům vířivky, proto je třeba vybrat model například s titanovými díly, kterým sůl nevadí.
  • Vlhkost: V interiéru stačí místnost, kde bude instalovaná vířivka, dobavit odvlhčovačem, ať už nástěnným nebo mobilním. O sofistikovanějším řešením se poraďte s odborníky.
  • Instalace: V exteriéru řešíte zejména elektroinstalace, v interiéru navíc i přívod a odvod vody. Můžete si je sami připravit předem nebo si tyto služby, společně s následnou revizí, objednat u dodavatelské firmy.


Připravila: Marcela
Foto: supervirivky.cz
16. 1. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků