Rodina

Sex z hlediska čínské kosmologie

Proč je sex tak oblíbené téma? Svůj podíl na tom má fakt, že byl po dlouhá tisíciletí „tabu“ jako téma rozhovoru, knížek či jiné komunikace. Čím dál tím otevřenější doba však otevřela i toto téma.

Když se na sex podíváme z hlediska čínské kosmologie, pak zjistíme, že sex patří k elementu ohně a že se jedná o velmi silnou jangovou energii. A jang nám přináší život. Proto je to pro lidi téma přitažlivé. Oheň a světlo vždy přitahují pozornost člověka.

Proč ale byl sex tak dlouhou dobu tabuizován?

Je to tím, že sex je základním „nástrojem“ k oplození, zrození nového života a zachování rodu. Proto byl sex velmi silně vázán jen na tuto funkci. Využívání sexu k tělesné rozkoši bylo považováno za velmi nebezpečné.

Proč?

Stará moudrost vždy radila, že máme využívat vše k tomu, k čemu to bylo stvořeno. Byl sex stvořen k rozkoši? To je určitě ožehavé téma. Dnes by pravděpodobně drtivá většina lidí řekla, že jasně, že ano. Touto otázkou tedy raději nebudu provokovat. Co lidem sex do života přináší je  oheň. Světlo a teplo, velmi důležité energie pro život.

Sex velmi silně oživuje partnerské vztahy. Má nejméně dvě úlohy: potomky a život vztahu. Mějte však na paměti, že sex je také vyčerpávající. Proto je důležité si uvědomit, jak působí na ženu a jak na muže. Žena je jinová, muž je jangový. Ženu sex vyčerpává jinak, než muže. Ženě neubírá energii, muži extrémně zvýší jang až k vrcholu, kde energie prudce klesne. Proto i sexuální rozkoš může být svým způsobem vyčerpávající.

Mužský orgasmus

Muže orgasmus vyčerpává. Při orgasmu dochází k maximalizaci aktivní energie jang, která se pak rychle zvrátí do svého minima. A kdy? Při ejakulaci. Proto i čínská medicína varuje před častou ejakulací. Bere mužům energii. Takže opatrně.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: cernakinteriordesign.webs.com/
Zdroj fotografií: Stockpick Pixabay

Diskuze: příspěvků