Soutěže

Soutěž o infračervené teploměry Thermoval Duo Scan

V nadcházejícím období nás čeká mnoho zimních radovánek. S nimi přijde ale i doba chřipek, odřených nosů a krků zabalených do huňatých šál. Zatímco s léky se můžeme spolehnout na lékaře či lékárníka, výběr další důležité zdravotní pomůcky – teploměru mnoho lidí podceňuje. Správný teploměr by neměl chybět v žádné domácnosti.

Čím navíc měřit, když prodej dosud oblíbených rtuťových teploměrů v červnu 2009 ukončila směrnice Evropské unie? Populární jsou především digitální teploměry, kterými měříme teplotu v podpaží, v ústech či v konečníku. Novinkou a doslova revolucí jsou však dotykové infračervené teploměry.

Nejmodernější a nejrychlejší způsob měření tělesné teploty nabízí například infračervený teploměr Thermoval duo scan, který umožňuje dva způsoby jemného a nenásilného měření:

  • Na čele (což je speciálně vhodné u dětí, které mají špatnou zkušenost se zánětem středního ucha, nebo neudrží teploměr v ústech či podpaží)
  • V uchu.

 

Teploměr Thermoval duo scan má jednoduché ovládání pouze jedním tlačítkem a moderní design pro pohodlné a příjemné držení v ruce. Pro měření teploty v uchu slouží ergonomické, vodotěsné zakončení, které plynule přechází v tělo teploměru, pro měření na čele teploměr obsahuje snímatelný nástavec. Pro správné použití slouží také akustický a optický signál, který zahajuje a ukončuje měření teploty.

 

Velmi příznivá je nejen vysoká přesnost měření, která je ověřena v klinické praxi, ale také jeho délka. Zatímco měření teploty klasickými digitálními teploměry zabere několik minut, v případě Thermoval duo scan jsou to pouhé 3 sekundy při měření na čele, resp. 1 sekunda při měření v uchu. Toto rychlé a přesné zjištění tělesné teploty ocení především maminky. Kojence, kterým se za normálních okolností teplota měří v konečníku, není nutné budit rozbalováním a maminka mu může teplotu pohodlně změřit na čele. U starších dětí se nejvíce doporučuje měřit tělesnou teplotu v uchu. Zvukovod je totiž vystaven vnějším teplotním vlivům mnohem méně než například čelo, a měření proto trvá pouhou sekundu.

Aby Vaše měření bylo naprosto přesné, doporučujeme před použitím teploměru pročíst přibalený návod.

 

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.thermoval.cz.

Tři z vás můžete vyhrát infračervený teploměr Thermoval Duo Scan.

Soutěž probíhá od 8. do 22. prosince 2013.

Foto: Hartman
8. 12. 2013

Výherci:

vetvule
kamkadlacka
kivullka

 


Diskuze: příspěvků