Výrazné lícní kosti – nový trend v estetické medicíně

Zatímco před několika lety se celý svět zbláznil do zvětšování rtů na plné a svůdné, dnešním trendem jsou vysoké vymodelované lícní kosti, a pod nimi mírně propadlé tváře.

Výrazné lícní kosti - výsledek
Další 2 fotografie v galerii

Zákroky, které toto umožňují, patří dnes mezi nejžádanější. Mnoho pacientů přichází k chirurgům nebo dermatologům s fotografií Angeliny Jolie a otázkou, jak získat její lícní kosti.


Když se podíváte na starší obrázky této herecké divy, je patrné, že dříve měla méně výrazné lícní kosti. A protože i v mládí byla Angelina hubená, předpokládám, že změnou není razantní zhubnutí, ale virtuózní práce chirurga. 


Existují studie, které předkládají hned několik důvodů, proč podvědomě vnímáme vysoké lícní kosti jako hezké. Tento rys nám říká, že žena ztratila svůj obličejový „baby fat“, a dosáhla tak věku pohlavní zralosti. Navíc, lidé s výraznými lícními kostmi vzbuzují větší důvěru, působí spolehlivěji, a tím se zvyšuje jejich atraktivnost. A je i třetí důvod, proč si ženy po čtyřicítce nechávají zvětšit oblast lícních kostí – tato modelace totiž zároveň zajistí lifting střední části obličeje. 


Já si dávám zvýrazňovat lícní kosti už od svých čtyřicátých narozenin. Prohlédněte si fotografie:

Na obrázku v bílých šatech je patrný nepřirozený přechod mezi zvětšením lícních kostí a propadlými tvářemi. Fotografie byla zhotovena těsně po zákroku a zachycuje ještě otok v oblasti lícních kostí. Na úvodním záběru je už přirozený výsledek. 


Jaké jsou metody zvýraznění lícních kostí a zeštíhlení tváří pod nimi? 

Osobně využívám pro zvětšení lícních kostí injekce kyseliny hyaluronové o vysoké hustotě. Kyselina hyaluronová je čirý hustý gel, kterým se dají lícní kosti krásně vymodelovat. Používám značku Princess Volume. Je to bezpečný a prověřený materiál, zlatý standard mezi výplněmi kyseliny hyaluronové. Zákrok podstupuji jedenkrát ročně, protože kyselina hyaluronová není trvalý materiál, a přibližně do roka si ho tělo zmetabolizuje. 


Tváře pod lícními kostmi mám štíhlé geneticky, a také proto, že jsem podstoupila MACS lift, což je chirurgický zákrok, který „vytáhne“ povolenou kůži a tkáně pod ní. MACS lift stačí podstoupit jednou až dvakrát za život. 


Kromě kyseliny hyaluronové jsou k dispozici i další metody: 

Modelace oblasti lícních kostí vlastním tukem. 

Tuto plastickou operaci provádíme i u nás na klinice. Nutné je však počítat s tím, že vám tuk na novém místě zůstane napořád. Proto ho chirurg raději dává při první modelaci méně, a po určité době ho může přidat. Metoda je rozsahem mnohem složitější než modelace kyselinou hyaluronovou, protože chirurg vám nejdříve musí odsát tuk, který posléze aplikuje do obličeje. 


V zahraničí se odstraňuje tuk z oblasti pod lícními kostmi buď liposukcí, nebo chirurgicky. 

Odstraňují se tzv. Bisha tukové polštářky nebo hrudky. Tato metoda není v ČR moc známá, a také řada zahraničních chirurgů tuto operaci nedoporučuje kvůli nežádoucím účinkům. Pacientky, které ve věku 20 až 30 let podstoupí tuto operaci, mají prý ve starším věku po 45. roku života velmi propadlé tváře a hranaté črty tváře. 


V zahraničí se vyplňují lícní kosti i silikonovými implantáty. 

Naši chirurgové tuto metodu nemají v oblibě, protože obličej pak může vypadat nepřirozeně.

 

Marlene Dietrichová, jak praví pověsti, si nechala odstranit 4 zadní zuby na každé straně, aby její lícní kosti vypadaly vystouplejší a tváře zapadlejší. Naši specialisté mají k této metodě odmítavý postoj, protože tak traumatické zákroky jen kvůli kráse jsou nerozumné. Sice tímto způsobem můžeme docílit jistého efektu propadlých tváří, ale určitě ne zvýraznění lícních kostí. V Hollywoodu se šušká, že tuto metodu podstoupily i sestry Olsenovy. Doufám, že je to jen „kachna“. 


V dolní části obličeje mohou být někdy velmi silné žvýkací svaly, které brání efektu štíhlých tváří. Někdy se do nich aplikuje Botox, který je na pár měsíců vyřadí z funkce, avšak tento zákrok může způsobit svalovou dystrofii. 


Na co si dát pozor 

Mně osobně připadá kyselina hyaluronová jako velmi efektní a bezpečný způsob modelování lícních kostí. Možná bych upozornila, že lidé, kteří touží po obrysové plastice výplněmi a jsou náchylní k otokům, by se měli tohoto zákroku vyvarovat. Kyselina hyaluronová na sebe totiž váže molekuly vody. 


Člověk s takovými potížemi může mít v ošetřené oblasti výrazný a dlouho přetrvávající otok. Takový pacient by se měl nejdříve věnovat léčbě stávajících onemocnění, které mají za následek vznik otoků. Většinou jsou to endokrinologické a gastroenterologické nemoci, nebo ledvinová nedostatečnost. 


Autor: Anna Brandejs, majitelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic anna.brandejs@brandeisclinic.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Lepší jsou prý nitě do tváří - mezonitě. Mají efekt až několik let a jsou vstřebatelné. Moc kvalitní používají v klinice Altos na Karláku.

ODPOVĚDĚT

2

oslabit/ochrnout silné žvýkací svaly si fakt nenechám :))

ODPOVĚDĚT

10

To není vůbec pěkné

ODPOVĚDĚT

5

Já myslím, že někdo je prostě má výraznější a někdo ne

ODPOVĚDĚT

4

A co je hezké na výrazných lícních kostí ? ? ?

ODPOVĚDĚT

2

Proti plastickým úpravám nic nenamítám. Je to každého jeho soukromá věc. Spíše mi vadí neustálé propagování plastik rádoby celebritami. A co se týče Angeliny Jolie - tak to nikdy, jestli toto je krása, tak nevím, co je ošklivost.

ODPOVĚDĚT

3

na plastiku nemusím, výrazné lícní kosti mám:-)

ODPOVĚDĚT

3

výrazné lícní kosti ani omylem

ODPOVĚDĚT

4

tak nevím,co ty ženy,snad aby si nechaly udělat celý obličej haha.Přirozená krása je přece to nejlepší a hlavně bezbolestné,tyto procedury se také nemusí povést a ne každé by to slušelo,aby pak nevypadaly jako klauni.

ODPOVĚDĚT

9

nikdy bych na plastiku nešla.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Titulka pro: Cellu-cup proti celulitidě

Cellu-cup proti celulitidě

Trápí vás celulitida? Vyzkoušejte Cellu-cup.

Péče o pleť

Podzimní krása: známe triky, jak odolat počasí!

S nástupem podzimu přichází vítr, tepelné změny a vlhkost ve vzduchu. To všechno má ale...

Titulka pro: Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Trápí vás přebytečné faldíky a celulitida? Nevíte si rady s přetékajícím bříškem nebo silnými stehny?

Titulka pro: Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Přemýšlíte, jak oživit svou pleť a vyřešit různé dermatologické problémy? Vyzkoušejte Biofázi.

Titulka pro: Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy

Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy

Toužíte po mladistvém vzhledu a není vám proti srsti estetický chirurgický zákrok? Podzim a zima...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz