Zdraví

Živá voda: jak pomáhá našemu zdraví.

Proti překyselení organismu se snaží bojovat většina z nás. Pokud žijeme ve shonu a stresu, je to téměř nadlidský úkol.

Kdysi jsme se zúčastnili přednášky o překyselení organismu a rovnou jsme dostali lakmusový papírek, abychom si mohli rovnou ověřit, jak na tom jsme. Papírek ukázal hodnotu okolo 5,5, což je dost špatný výsledek. Ideální by byl výsledek 7. I my víme, že hodně záleží na stravě. Snažíme se jíst hodně zeleniny, ale hodně by pomohlo i odstranit pití kávy. To se nám v redakci bohužel nedaří. I když nejsme nijak velcí kafaři, ráno se bez ní neobejdeme a během dne ještě dvě vypijeme. 

Snažili jsme se proto doplňovat minerály, které pomáhají s odkyselením organismu. Bohužel máme problémy s pravidelností užívání. Ale lepší aspoň něco, než nic. Pokud to myslíte s odkyselením vážně, je poměrně důležité používat lakmusové papírky, které vám spolehlivě ukáží hodnotu PH. My jsme zakoupili několik druhů, ale na barevné škále výsledků jsme se těžko orientovali. Nejlepší byly papírky pro balance od LR. Nevýhodou je poměrně vysoká cena a koupit si je můžete jen od nějakého distributora. Hledejte takové, které měří rozmezí až do 9. 

Pak jsme dostali možnost vyzkoušet živou vodu.

Živá voda 

Jde o vodu, která je filtrovanáNeobsahuje žádné škodliviny a chlór. 


Je zásaditá. Její pití tak velmi efektivně vyrovnává PH organismu. Vodu pijete celý den, tak se nestane, že byste zapomněli si ji vzít. Volit můžete ze škály 7 PH, 8,5 PH, 9 PH, 9,5 PH a 10,5 PH. Důležité je začít pozvolna. Pitím 8,5 PH. My jsme byli nadšeni a popíjeli jsme ji neustále. Kolegyně pak pociťovala bolesti hlavy a mírně euforický stav. 


Je okysličená. 99 % kyslíku je vázáno na hemoglobin, který zásobuje kyslíkem veškeré systémy organismu a stimuluje chemické reakce. Kyslík také zbavuje organismus usazenin a je základním faktorem pro spalování toxinů v lidském těle a dodává nám energii. 


Je ionizovaná. Má vysoké záporné hodnoty ORP tedy funguje jako silný antioxidant. Živá voda je bohatá na elektrony. Se zvyšujícím počtem elektronů klesá množství škodlivých látek v prostředí. Viry, bakterie, plísně, tyto a další škodliviny v něm jednoduše nedokáží přežít. A nejen to. V prostředí bohatém na elektrony se náš mozek dostává do tzv. alfa stavu, stává se otevřenějším a vnímavějším. Vědci zjistili, že voda se záporným nábojem léčí mnoho chronických nemocí, poruchy trávení a symptomy reflexních poruch. Záporný náboj ionizované alkalické živé vody přitahuje kladné ionty kyselin a dokáže je v těle neutralizovat. Zničí tak škodliviny v zažívacím traktu a napraví mnohé škody. 


Další výhodou je, že lépe hydratuje, což ocení hlavně starší lidí, kteří mají problémy s pitím a sportovci při výkonu. 


Pravidelným pitím se nám v redakci povedlo, že náš lakmusový papírek je už každé ráno modrý. Už nesledujeme přesné hodnoty. Víme, že modrá je dobrá Ph kolem 7. 


Živá voda je velmi chutná. Jen nejde natočit moc chladná. Kdo je zvyklý nechat si odtéct vodu, aby byla studená, bude si muset do živé vody přidat led. 


A jak si živou vodu opatřit? 

Vyberte si vhodný ionizátor a můžete mít k dispozici neomezené množství zásadité i kyselé vody. S kyselou vodou vás seznámíme příště. 


Pokud také chcete vyzkoušet živou vodu, kontaktujte zástupce společnosti Chanson


Připravila: Katka

Foto: freeimages Rasto Belan


Diskuze: příspěvků