Zdraví

Hubnutí: co konzumovat na večírku

Léto je plné nástrah a jednou z nich jsou večírky. Jak to udělat, abyste se po každé letní párty a hlavně po prázdninách nestyděla vlézt na váhu a dopla svoje oblíbené džíny?

Najezte se hodinu předem

Pokud přijdete na večírek s kručícím žaludkem, zaručeně se pak vrhnete na kalorické laskominy. Dejte si proto nejpozději hodinu před společenskou událostí zeleninový salát s krajíčkem celozrnného chleba, misku cereálií s mlékem či banánový koktejl.

Ošalte smysly

Ze švédských stolů si na večírku vybírejte zásadně jídlo, které má velký objem a malý obsah kalorií. Křupavým salátem či několika dílky pomeranče zaplníte celou misku, zatímco takové kalorické bomby, jako jsou saláty na bázi majonézy či pečené koleno vám zaberou jen kousek talířku.

Vsaďte na koktejly bez alkoholu

Nemusíte do sebe za každou cenu klopit jeden koktejl za druhým. Ty alkoholické, se smetanou, sladkým džusem a kalorickým alkoholem, nejsou z hlediska hubnutí tím pravým ořechovým. Raději si nechejte namíchat nealkoholický koktejl s co nejmenším obsahem cukru. Pokud přece jen zatoužíte po alkoholu, držte se zlatého pravidla, že by jste každou skleničku ostřejšího moku měla zapít sklenicí vody.

Najděte si strategickou pozici

Pokud budete postávat pár kroků od švédských stolů, nezřízenou chuť ochutnat něco nového zkrotíte jen těžko. Budete neustále něco uzobávat a nakonec zjistíte, že jste nehorázně přejedená. Raději si strategicky najděte místo dál od prostřených stolů a spíš než na konzumaci dobrot se soustřeďte na konverzaci s ostatními hosty.

Zkuste zdravé laskominy

Chipsům a slaným burákům se vyhněte obloukem a raději sáhněte po mnohem zdravějších a méně kalorických lahůdkách, jako jsou slunečnicová semínka, nesolené oříšky, japonská směs s mořskými řasami či nadýchaný popcorn.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: herbandme.cz, výživová poradkyně Ivana Bednářová
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků