Zdraví

Na Hemoroidy platí Hemoclin

Sbírání kytiček

Na tento zdánlivě drobný zdravotní problém se lidé dívají s despektem – hemeroidy přece nikoho neohrožují na životě. Ale jen ten, kdo se s nimi potýká, ví, jak dovedou potrápit. A my zase víme, co vám uleví.

Bolest, svědění a pálení – to jsou typické projevy hemeroidů. Proč se tak děje?

Kdo za ně může

Pokud dojde k zánětu cév kolem análního otvoru a dolní části rekta, a k otoku těchto míst, objeví se hemeroidy. Paradoxem přitom je, polštářovitá výplň tvořená hemeroidy je běžnou součástí lidského těla; díky ní se optimálně uzavírá anální otvor. Jenže potíže vznikají, když se polštářovitá výplň nadstandardně zvětší a zanítí.

Které faktory ovlivňují vznik hemeroidů:

  • nepravidelná a namáhavá stolice, zácpa, ale i průjem,
  • strava s nízkým obsahem vlákniny,
  • genetické dispozice,
  • sedavé zaměstnání,
  • téměř žádný pohyb,
  • nadváha, obezita,
  • těhotenství a porod,
  • anální sex.

Pro úplnost ještě dodejme, že rozlišujeme dva typy hemeroidů – vnitřní, jež vznikají uvnitř konečníku, a vnější, které viditelně vystupují vně análního otvoru. Právě vnější hemoroidy jsou nejen vidět, ale také více bolí a jejich zanícení může způsobovat nepříjemné komplikace.

Nepodceňujte příznaky

Zejména bolestivé vyprazdňování, přítomnost krve ve stolici, pocity pálení, svědění a podobně vás varují, že něco není v pořádku. Pokud se podobné projevy opakují často, konzultujte je s lékařem, abyste se ujistili, zda skutečně jde o hemeroidy. 

Jak se s nimi popasovat

HemoClin

Dnes není problém odstranit hemeroidy chirurgickou cestou. Pokud se toho však obáváte – a věřte, že nejste sami – hledejte pomoc v lékárnách. Prodávají se nejrůznější přípravky, včetně mastí, čípků, sprejů, hygienických ubrousků.

Podstatná je však okamžitá úleva, a tu slibuje sprej HemoClin. Doporučuje se ho aplikovat dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Je čirý, neznečistí tedy ani oděv. Místo aplikace ihned zklidní a ochladí a díky látce 2QR, která působí jako bakteriální blokátor, likviduje pouze škodlivé bakterie – přirozená mikroflóra citlivých partií zůstane zachovaná. Současně podporuje regeneraci tkáně díky výtažkům z aloe.

Můžete ho používat i vy

Sprej HemoClin je běžně k dostání, a vyzkoušet ho můžou také budoucí maminky a ženy, které kojí. V těchto případech se však raději doporučuje ještě předchozí konzultace s lékařem. Právě forma spreje zajistí, že je účinná látka hermeticky uzavřena a nedochází k její kontaminaci. Jistě oceníte jednoduchou a hygienickou aplikaci. Sprej nanesete bez kontaktu ruky s postiženým místem. Navíc malé a diskrétní balení můžete mít stále s sebou.

 

Sprej HemoClin seženete ve všech lékárnách, případně vám ho objednají. Do České republiky ho dováží EuroMD.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock, HemoClin
4. 11. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků