Gastro

Ovocno zeleninový salát s Cranberries

Suroviny pro 4 osoby:

40 g sušených Cranberries
4–5 lžic Cranberry nektaru
150 g cukrových hráškových lusků
1–2 puky čekanky
2 mladé cukety
1 mango
100 g čerstvých Cranberries (amerických brusinek)
3–4 lžíce oleje
šťáva ze 2 limetek
sůl, hrubě mletý pepř
případně trocha javorového sirupu

Příprava:

  1. Sušené Cranberries s nektarem přiveďte na mírném plameni k varu a bez pokličky vařte asi 5 minut. Cranberries dejte odkapat do síta a tekutinu zachyťte. Cukrové hráškové lusky operte a podle velikosti je rozpulte nebo překrojte na třetiny. Krátce blanšírujte v horké osolené vodě. Nechte odkapat v cedníku.
  2. Z čekanky odloupněte pár lístků na oblohu a odložte stranou. Puky překrojte podélně napůl a hořké střední tvrdší středy vykrojte. Puky nakrájejte na proužky o síle prstu. Cukety operte a očistěte a nakrájejte na plátky. Mango oloupejte, z dužiny odkrojte pecku a rozkrájejte na kousky
  3. Dobře okapané Cranberries dejte se 1–2 lžícemi oleje do hrnce a pomalu zahřívejte. Zachycenou šťávu (je-li třeba, dolijte vodou na 2–3 lžíce) dejte k bobulím a vařte 1–2 minuty. Cranberries vylovte a promíchejte s mangem a nachystanou zeleninou. Tekutinu z brusinek smíchejte se zbylým olejem, limetkovou šťávou, solí, pepřem a případně i javorovým sirupem do dresinku. Zlehka vmíchejte do salátu. Podávejte ozdobené čekankovými listy.

 

Foto: Americké brusinky
9. 11. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků