Sport

Jak na sexy zadeček: pomůže správný pohyb i vyvážený jídelníček

Sbírání kytiček

Téma dokonalé postavy je věčné. Protože ať už se odhalíte v létě na pláži nebo ukážete své křivky ve slavnostních šatech během společenské akce, pokaždé budete vystaveni zvědavým pohledům okolí.

Majitelky bytelného pozadí většinou touží po maličkém vysportovaném zadečku. Ty, které ho od přírody dostaly do vínku jaksi mimochodem, si zase mnohdy připadají málo sexy. A vzaly by zavděk oblejšími křivkami. Málokterá část těla vzbuzuje v ženách tolik emocí, jako tabuizované „prodloužení páteře.“

Krize zadečků

Důvod, proč se o zadních partiích mluví stále častěji je nasnadě – díky sedavému životnímu stylu, vysokém obsahu cukru v potravinách a konzumaci nevhodných druhů sacharidů a tuků se celková hmotnost populace zvyšuje. A právě zadeček patří vedle stehen a boků k těm částem těla, kde se ženám tuk usazuje na prvním místě.

Cesta ke zlepšení

Pokud toužíte po lépe tvarovaném pozadí, budete muset upravit svůj příjem a výdej energie tak, abyste více vydávali než přijímáte. Při cvičení se zaměřte nejen na problémové oblasti, ale na celé tělo. Vyznění vašeho zadečku totiž do značné míry záleží na celkovém vyváženém poměru všech partií. Důležité je, nemít nereálné požadavky. Buďte uvolněná, spokojená, radujte se z každého úspěchu, a budete vypadat přitažlivě i s dolním obvodem o pár centimetrů širším než je průměr.

Cvičte před televizí 

Vyzkoušejte následující cvik, který je šitý na míru dokonalému zadečku a dá se provádět doma u televize – sedněte si na podlahu s nataženýma nohama a založenými pažemi. Pak se s pomocí hýžďových svalů pohybujte zhruba o padesát centimetrů dopředu, a potom zase zpátky. Zopakujte nejméně sedmkrát.

Hýbejte se

K vytvarování zadních partií přispívá celá řada sportů – kick-box, aerobik, in-line bruslení, ale i pravidelný jogging. V zásadě platí, že kterýkoli druhy pohybu včetně procházky nebo práce na zahradě je lepší, než lenošení u televize. Pokud chcete cvičit doma, soustřeďte se především na různé typy dřepů a výpadů. Zabírají nejrůznější pomůcky – zkuste cvičení s gumou, s gymbalem, či s obyčejným švihadlem, přes které jste skákala naposledy na prvním stupni.

Pravidelné jídlo

Jezte častěji. Začínejte hutnou snídaní, která otočí klíčkem v zapalování vašeho metabolismu. Pokračujte svačinou, malým obědem a opět svačinou. Chodíte-li spát pozdě večer, klidně si dvě hodiny po lehké večeři dovolte i malé jídlo v podobě ovoce či nízkotučného jogurtu. Pravidelné jídlo totiž udržuje stabilní hladinu cukru v krvi.

Vybalancujte jídelníček 

Zbavte se potravin a nápojů, které vašemu zadečku příliš na ladném tvaru nepřidají. Do této kategorie patří alkohol, bublinkové limonády, čokoláda, cukr, nasycené tuky a přemrštěné dávky soli.

Vyzkoušejte push-up 

Pokud žádný z předchozích triků nezabere do té míry, jak jste si představovala, pak vězte, že dnes už existují nejen push-up podprsenky, ale i spodní kalhotky s push-up efektem. Můžete si vybrat mezi nenápadnými sportovními modely s delšími nohavičkami, které navíc i zlepšují mikrocirkulaci, nebo si pořídit elegantní model s krajkami.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.wikihow.life/Get-a-Toned-Butt, www.livestrong.com/article/450328-how-long-does-it-take-to-get-a-toned-butt/
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků