Rodina

Sex v manželství: Jak si ho užít.

Sbírání kytiček

Po letech manželství už to obvykle v posteli nebývá takové, jako na začátku. Abyste měli ze sexu oba skutečné potěšení, zkuste se na intimní chvilku předem trochu připravit.

Pomilovat se je v podstatě velmi jednoduché. Hlavně na začátku vztahu, kdy je nám celkem jedno, kdy, kde a jak muchlování proběhne. Jenže časem začneme být hlavně my, ženy, trochu náročnější a sex si chceme pořádně užít. Máte-li v plánu svést večer partnera a přenést se alespoň na moment do jiné dimenze, připravte si vhodné podmínky. Zaměřte se na pár drobných, ale podstatných detailů.

Nepracujte

Povinností máme každá víc než dost a kolikrát neumíme vypnout ani večer. Takže prosedíme hodiny u počítače nebo doháníme resty v péči o domácnost. Do postele se dostaneme o půlnoci a myšlenka na sex je to poslední, co nás napadne. Chcete si večer užít? Pak prostě všechny pracovní povinnosti a úkoly přesuňte na jindy a věnujte se partnerovi. Sex v manželství nemusí být stereotyp ani po několikaletém soužití. Zkoušeli jste už erotické hračky pro páry? Například se sadou erotických pomůcek si zajistíte zpestření na dlouhé měsíce dopředu.

Nepřejezte se

Jedním ze spolehlivých zabijáků touhy je plný žaludek. Když si dáte opulentní večeři, bude se vám chtít tak akorát spát. Chce to pojíst jen něco lehkého, třeba salát s grilovaným masem, kousek sýra a maximálně dvě deci vína.

Uspěte děti

Za asistence potomků se sexu prostě věnovat nemůžete. Pokud to jde, vymyslete jim odpoledne nějaký aktivní program, nejlépe na čerstvém vzduchu. „Zažeňte“ je včas do postele a nenechte je koukat dlouho do noci na televizi nebo hrát si na počítači.

Buďte svůdná

Máte v plánu manžela večer svést? Pak zahoďte vytahané tričko na spaní a vytáhněte něco víc sexy. Rozpusťte culík a kápněte si za ucho trochu parfému.

Vypněte televizi

Seriály běží každý den dlouho do noci. Jsou prakticky nekonečné, takže když jeden díl vynecháte, nic se nestane. Zhasněte obrazovku o něco dřív, uvidíte, kolik budete mít najednou času!

Neřešte problémy

V každém vztahu se občas objeví potíže, o kterých si musíte s parterem promluvit. Nepříjemná témata si ale nechte na jindy. Protože debata nad nimi vás asi dost dobře milostně nenaladí. Povídejte si raději o něčem příjemnějším a starosti nechte na jindy.

Připravila: Eva Šarfová

Zdroj informací: www.healthline.com/health/healthy-sex/married-sex,
Zdroj fotografií: Thinkstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků