Rodina

Sexuální fantazie: Co se vám honí v hlavě

Přestože mnoho žen tvrdí, že sní jen o tom svém jediném, případně že o sexu vůbec nesní, v praxi to bývá jinak. A co vaše sexuální fantazie?

Sexuální fantazie jsou běžná věc. Téměř každý má svoje erotické sny. Mnoho lidí to nechce přiznat. Erotické sny rovná se společenské tabu.


Proč se to bojíme přiznat

Manžel je dobrý kuchař a já si mnohdy představuju, jak něco vaří a na sobě má jen zástěru. A ani to dovařit nestihne, protože si mě posadí místo steaku na linku. Přitom nás bude pozorovat jiná žena, a jakmile skončíme, vystřídám se s ní,“ usmívá se osmačtyřicetiletá Vlaďka. Proč to partnerovi neřekne? Zdá se jí to nevhodné a také má obavy, že by se mu dotyčná třeba nakonec zalíbila více, než se předpokládalo.

Odborníci pro to mají jasné vysvětlení. Většina lidí se obává nahlas přiznat, o čem v sexu sní, protože se jim jejich myšlenky zdají perverzní, amorální, no prostě fuj. Tohle se přece ve slušné společnosti nedělá. A navíc, sexy fantazírování by mohlo naznačovat, že je s naším vztahem něco špatně. Anebo ještě hůř. S námi.


Co je vhodné

Neexistují přesné hranice, co je v sexu vhodné a co ne. Obecně platí jen to, že nejrůznější praktiky by neměly ani jednomu ubližovat a také byste svým chováním neměli nikoho pobuřovat. Jenže s tím se vylučuje další častý sen.

Sním o milování na ulici. Neříkám, že tam musíme být jako Adam a Eva, ale prostě to chci aspoň jednou zkusit. Tahle představa mě vždycky spolehlivě vzruší,“ přiznává šestatřicetiletý Adam. Na rozdíl od většiny z nás to své partnerce řekl. Co ona na to? „Zkusila by to. Aspoň říká. Ale bojí se, co kdyby nás viděl někdo známý“, dodává Adam.


Hranice bolesti

Mít svázané ruce a být vydaní napospas tomu druhému, to není nic nového. A přesto jde o jeden z častých sexuálních snů, které si necháváme pro sebe. Stejně jako malé výprasky. Zdá se vám to nemravné? Mravné nemravné, o to až tak nejde. Pokud byste tohle někdy chtěli zkusit, připomeňme si výše zmíněné pravidlo. Ani jednomu nesmí být žádná sexuální praktika nepříjemná.


Nebojte se vyzkoušet

Obrazně řečeno se vraťte do dětských let a okořeňte si běžný sex nějakou hrou. A obraťte role. Vy můžete být doktorkou a on zdravotním bratrem (takže se vám podřizuje) a příště on zase učitelem a vy žačkou. Pořídit si kostým dnes není problém. Ten může nastat jedině tehdy, když se jeden z vás dvou místo sexu začne smíchy lámat v pase.


Na co je lepší jen myslet

Na náhodný sex, zpravidla jako zakončení nějakého večírku, který mnohdy ovlivňuje alkohol. A svádění partnera někoho, na kom vám zaleží (třeba kamarádky).

Co je naopak hezké?

Klidně fantazírujte o herecké star nebo populárním zpěvákovi. Pravděpodobnost, že si s ním padnete do náruče, je sice minimální, ale komu by se to nelíbilo!

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.womenshealthmag.com/sex-and-love/a29501609/common-sexual-fantasies/
Zdroj fotografií: Thinkstock

Diskuze: příspěvků