Rodina

Sexuální trendy: káva pro větší libido i pomocníci pro lepší sex

I v novém roce dál pokračuje důraz na zdravý, příjemný a komplexní sexuální život.Pro ty, jejichž milostnou touhu vysává například vleklá pandemie, se nabízí vyzkoušet kávový hit jménem sex coffee. Kromě toho letos sílí trend zdravé sexuality a s ním i nové polohy a pomůcky pro lepší sex. Jaké jsou tedy sexuální trendy pro rok 2022.

Sex coffee – nový drink pro libido

Kdo by nemiloval kávu. A obzvláště takovou, která umí pořádně nakopnout libido? Kávová pochoutka přezdívaná sex coffee je rychle se šířícím trendem. Mísí v sobě hned několik přirozených pomocníků ke zvýšení libida. Tou nejsilnější „tajnou ingrediencí“ je prášek z rostliny maca neboli řeřichy peruánské. Říká se jí také peruánská viagra. Jde o klasické přírodní afrodiziakum, které je účinným bojovníkem proti nízkému libidu mužů i žen. Jelikož je prášek z maca dostupný i u nás, můžete si sex coffee snadno umíchat sami doma. Připravte si šálek horké černé kávy. Vmíchejte lžíci čistého kakaového prášku. Přidejte dvě čajové lžičky kokosového mléka, čajovou lžičku medu, půl čajové lžičky skořice a čajovou lžičku maca prášku. Kdo má raději latté, přidá si hrnek mléka.

Nové polohy a pomůcky pro snazší sex

Čím dál víc sílí trend zdravé sexuality. Doposud například rezonoval důraz na péči o svaly pánevního dna, díky jejichž posílení si ženy mohou užívat lepšího milování a intenzivnějších orgasmů. V roce 2022 se do popředí zájmu dostávají polohy a pomůcky pro zlepšení sexu. I prostá obměna polohy při milování totiž dokáže v tomto ohledu dělat divy. Tak jako existují polohy pro náročné a fyzicky zdatné milence, najdeme i řadu poloh, které nabízejí maximum pohodlí a menší fyzickou náročnost.

Ženy, které trápí bolestivý sex, mohou vyzkoušet třeba spooning neboli polohu lžiček. Leží při ní na boku k partnerovi zády, s nohama pokrčenýma před sebou. Vzhledem k tomu, že muž je přitisknutý k ženiným hýždím, je tak nenásilně regulována hloubka penetrace. Poloha, kdy muž sedí s mírně pokrčenýma nohama a žena je při průniku usazena na jeho klíně zase dává možnost dobře regulovat sílu přírazů.

Usnadnit sex v případě, že ženu trápí bolesti v kříži, zase pomohou speciální polštáře. Jsou tvrdší než polštáře určené na spaní a mají klínovitý tvar. Uleví ženiným zádům. Bez námahy zvedne její pánev do vhodnějšího úhlu. Polštář se hodí také pro milovnice psí polohy. Když si jím podloží břicho, uleví náporu na své ruce.

Sexuální wellness i mindfullness

Jako sexuální wellness nebo volněji sexuální pohoda se označuje stav fyzické, emoční, mentální a sociální pohody v oblasti sexuality. V současné době se sexuální pohoda dostává do popředí zájmu. Lidé nemají zájem na tom, aby se pro ně sex stal dalším stresorem či partnerskou třecí plochou. Chtějí, aby jim přinášel potěšení, prohluboval jejich intimní prožitky s milovanou osobou.

S tím souvisí i trend sexuálního mindfullness. „Mindfulness je stav mysli, kdy jsme zcela ponořeni do aktuálního prožitku a plně vnímáme „tady a teď“. Tento trend podporuje pomalý, pečlivý sex, který není zaměřen na výsledek, třeba na dosažení orgasmu, ale na komplexní potěšení. Lidé by si měli vychutnávat celý průběh sexu a zároveň by po celou dobu měli být plně ‚přítomni‘ a nemyslet na nic jiného než na současný okamžik,“ upřesňuje Adam Durčák.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Tiskové materiály ruzovyslon.cz, www.healthline.com/health/food-nutrition/maca-recipe-drink
Zdroj fotografií: Andrea Piacquadio Pexels

Diskuze: příspěvků