Zdraví

Studujte na Akademii léčivé výživy, školní rok začíná v září!

Snažíte se najít ten správný životní styl, který by vyhovoval vám i vaší rodině? Zkoušeli jste různé druhy diet a způsobů stravování, ale pořád cítíte, že to není ono? Toužíte dozvědět se víc o zdravém jídelníčku a své vědomosti i zkušenosti pak předávat dalším lidem jako výživový terapeut? Pak máte jedinečnou možnost své sny zrealizovat díky studiu na Akademii léčivé výživy, která vznikla podle vzoru americké Academy of Healing Nutrition v New Yorku. Semestr začíná již za pár týdnů.

Studium na Akademii léčivé výživy je určeno lidem se zdravotními obtížemi (kožní potíže, alergie, únavové stavy, zažívací potíže, opakovaná lehká onemocnění, bolesti hlavy a mnoho dalších), lidem s nadváhou nebo podváhou, kterou se snaží marně opakovaně řešit, lidem, přirozeně se zajímajícím o zdravý životní styl, terapeutům, kteří mají potřebu u svých klientů podpořit účinnost vlastních terapií změnou stravovacích návyků, výživovým poradcům, kteří si potřebují doplnit a rozšířit vzdělání a tím zkvalitnit své služby, kuchařům, vedoucím jídelen a dietním sestrám, kteří cítí potřebu rozšířit si odborné obzory a poskytovat klientům zdraví prospěšné jídlo, lidem, kteří chtějí změnit zaměstnání a dělat smysluplnou práci jako celostní výživový terapeut anebo majitelům a prodavačům v obchodech se zdravou výživou, jimž hlubší znalost produktů a jejich použití pomůže zlepšit služby klientům a zvýšit obrat.


Co se během studia dozvíte

Dvouleté studium je přímo nabité kvalitními informacemi, zahrnujícími východní i západní systémy. Kromě teorie čeká studenty také praktická část. Zájemci si mohou vybrat ze dvou studijních oborů – Komplexní vzdělání v oblasti léčivé výživy a Specializace Celostní výživový terapeut.

Studium je dvouleté a probíhá vždy jednou za měsíc o víkendu. Studenti se dozví, jak lze prostřednictvím jídla ovlivnit psychické i fyzické zdraví, jak se lze zbavit zdravotních problémů a žít dlouhý život naplněný pozitivní energií. Poznají svou osobní konstituci a na jejím základě si sestaví vlastní jídelníček, seznam potravin a jejich úprav vhodných pro osobní výživu, a to již během prvního ročníku studia!

Na jednom místě a v rozumném čase, dle svých aktuálních potřeb, se díky studiu seznámí se všemi časem prověřenými přístupy ke stravování i nejnovějšími vědeckými poznatky, které jim představí erudovaní čeští i zahraniční lektoři, lidé s dlouholetou praxí ve svých oborech, otevřeným přístupem a trvalým zájmem o dění v této oblasti. Naučí se připravovat jídlo novým, přirozeným a zdravým způsobem, pracovat s novými potravinami (superfoods), českými i světovými bylinami a také výživovými doplňky.

 

Další výhody

Bonusem jsou pak výhody spojené s členstvím v Akademickém klubu ALV (mentoring během studia, uzavřené online diskusní studentské fórum, slevy na ostatní akce ALV, slevy u partnerů ALV atd.). Studenti profese celostního výživového terapeuta získají komplexní dvouletý výcvik včetně unikátního know-how k otevření a provozování budoucí úspěšné praxe. Pro zájemce je zde také možnost zakoupit si jen jednotlivé teoretické víkendy bez podmínky absolvování celého studia.

Školní rok otevírá Roger Green, zakladatel Academy of Healing Nutrition v New Yorku, víkendem na téma Stravování dlouhověkosti. Je považován za jednoho z nejprogresivnějších a nejdynamičtějších učitelů oboru přirozené péče o zdraví v současnosti. „Naším cílem je představit možnosti, které nabízí současný moderní svět společně s východními tradicemi. Každý tak dostane možnost vyzkoušet si různé přístupy a pak si podle vlastního uvážení vybrat pro sebe ten nejlepší,“ říká jedna ze zakladatelek Akademie Hana Vysloužilová.

Kromě dvouletého studia pořádá Akademie léčivé výživy pravidelné kurzy a semináře na aktuální témata, které vedou přední čeští i zahraniční odborníci v daných oblastech. Více informací o studiu i kurzech, stejně tak jako přihlášky, najdou zájemci přímo na webu Akademie léčivé výživy: www.akademielecivevyzivy.cz

 

Připravila: Zuzana
Foto: 2Media
18. 8. 2014


Diskuze: příspěvků