Volný čas

Tarotový výklad na září 2018

Sbírání kytiček

Je to tak. Letním prázdninám definitivně odzvonilo a školákům opět začaly ne vždy oblíbené povinnosti. Jak bude nadcházející měsíc vypadat podle tarotu? 

Září je devátým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Slunce putuje v Panně a 23. 9. ve 3:54 SLČ vstoupí do znamení Vah. Začíná podzimní rovnodennost (noc a den jsou stejně dlouhé) a nastupuje astronomický podzim. 

Během září ubude dne o 1 hodinu a 51 minut. 

Samotný název měsíce nesouvisí se sluncem, jak by se mohlo zdát. Slovo je nejspíš odvozeno od staročeského „za řúje“ nebo „za říje“, tedy slovního spojení vztahujícího se k období páření zvířat doprovázeného charakteristickými zvuky. Staročeské „řúti“ se totiž do dnešní češtiny postupně proměnilo ve výraz „řvát“. Září je tedy z pohledu původu názvu měsícem, ve kterém je slyšet řev zvěře. 

Novoluní v Panně nastává 9. září, úplněk v Beranu 25. září. Podle tradiční čínské medicíny jsou v září nejvíce ohroženy slezina a slinivka

Slezina je důležitým orgánem souvisejícím s obranyschopností lidského organismu. Je úzce spjata se slinivkou, která hraje důležitou roli nejen při trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Slinivka je podle TCM orgánem lásky a její stav nám zrcadlí, jaká je naše schopnost lásku přijímat a dávat

Z mnoha zářijových pranostik vybírám: 

Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí. 

Září jezdí na strakaté kobyle. 

Bouřky v září – na jaře mnoho sněhu. 

Teplé září – dobře se ovoci i vínu daří. 

Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose. 

Bouřka v září – sníh v prosinci. 

BERAN (21.3. – 20.4.)

Milí Berani, září je vaším měsícem! Karty se tváří velice přívětivě a zdá se, že události v následujících týdnech budou pro vás klíčové. Duševně se zklidníte a dokážete přijmout (a pochopit) i situace, které pro vás byly dosud příliš obtížné či zatěžující. Možná potkáte moudrého člověka, který vám na vaší cestě pomůže, anebo najdete své vnitřní „já“, pravdivé, posilující a zkušené, připravené vás správně nasměrovat a podpořit. V září nad vámi bdí andělé a do čehokoli se pustíte, bude z dlouhodobého hlediska úspěšné. Jen je třeba trochu trpělivosti, výsledky se ale jistě dostaví. Koncem měsíce mají nezadaní Berani navíc možnost potkat vhodný protějšek a dosáhnout také citového naplnění. 

BÝK (21.4. – 21.5.)

Býci, máte-li před podpisem smlouvy či jiného důležitého dokumentu, buďte obezřetní. Dobře zvažte všechna pro a proti a dejte si dostatek času na rozmyšlenou. Karty varují před ukvapenými kroky. Máte-li pocit, že vás v životě neustále něco brzdí, zkuste se na okamžik zastavit a věnovat svému pocitu pozornost. Možná je načase opustit starý myšlenkový vzorec, zažitou strukturu chování a vykročit novým směrem a s novou vizí. To, co nás brzdí, jsme totiž paradoxně většinou jenom my sami, resp. naše myšlenky a vnitřní strachy. Koncem září na vás může dolehnout lehký smutek, podzimní splín. Neklesejte na mysli, brzy se opět vyčasí, alespoň uvnitř vás samotných. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Blíženci, v září pocítíte silnou vazbu s rodinou či přáteli, stejně tak vděčnost a pokoru za to, co máte. Buďte však opatrní a svou energií neplýtvejte tam, kde necítíte odpovídající zpětnou vazbu. V září dokonce hrozí, že někdo z vašeho okolí bude mít tendence oklamat vás, zradit, zneužít situaci a vaši dobrou vůli. Lidé jsou sice od přírody dobří, někdy se ale jejich kroky zatoulají do temnot pokušení. Opatrní buďte zejména v oblasti financí a majetkových záležitostí. Konec měsíce po vás bude žádat jisté bilancování situace, možná vás napadne otázka, zda má vaše úsilí smysl. Jistěže má, jen – máte-li častý pocit marnosti – je někdy zapotřebí změnit úhel pohledu a ubrat (nebo přidat) plyn. 

RAK (22.6. – 22.7.) 

Raci, buďte trpěliví a využijte svou šikovnost. V září na vás čeká spousta práce, na jejímž konci se blýská zasloužená odměna. Vytrvejte ještě a pokračujte v započatém. Čím více ze sebe vydáte, tím více ze své práce a nasazení vytěžíte. Pozor ale na rutinu a dokola se opakující záležitosti, sami nejlépe víte, že taková činnost vás z dlouhodobého hlediska ubíjí. Máte-li pocit jistého stereotypu, hledejte nové možnosti, cesty, výzvy. Úspěch se bezpochyby dostaví. Dejte si pozor na nečestné jednání někoho ve vašem okolí. Mějte oči otevřené, více naslouchejte, méně mluvte. V září je obezřetnost namístě. Koncem měsíce se může dostavit lehké vyčerpání a mírná letargie. Snažte se příliš nepodlehnout, mohli byste tak přehlédnout něco důležitého v oblasti citů. 

LEV (23.7. – 22.8.) 

Milí Lvi, pro nadcházející měsíc karty varují před důležitými rozhodnutími. Držte se spíše stranou, sledujte a vyčkávejte. Můžete-li, dopřejte si čas. Občas je dobré nechat věci jen tak plynout, aniž bychom do nich nějak výrazněji zasahovali. Dejte pozor na nabídky a zdánlivé příležitosti polepšit si zejména po finanční stránce. Mohlo by se jednat o nečestné úmysly a situaci, ze které by se vám následně těžko ustupovalo. Trápí-li vás aktuálně něco a nevíte si rady, zkuste se na věc podívat ještě i z jiného úhlu; zdá se, že vašim očím cosi uniká. Přitom mnohdy stačí tak málo, abyste se dobrali k rozřešení. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, v září budete v jednom kole, tentokrát v kole pracovním. Během léta jste jistě načerpaly mnoho blahodárné energie a nyní nastal čas ji zúročit. Karty naznačují slibné vyhlídky, ve kterých bude hrát roli míra vašeho nasazení a schopnost rychlého a správného úsudku. Mělo by se vám dařit. Vyvarujte se ovšem až příliš ukvapeným závěrům, které by mohly někoho z vašeho okolí ranit. Krom logiky dejte občas prostor i srdci. Kromě samotného sdělení je většinou také třeba zvolit tu správnou formu, protože i nepříjemné věci se dají říct mírným a šetrným způsobem. Zelenou mají také studující Panny; s novým školním rokem by se měla dostavit nová chuť i příležitost. Pokud jste zaměstnané, koncem měsíce na vás čeká překvapení ve formě nové pracovní šance či případného povýšení. 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Milé Váhy, po náročném srpnu se nabízí o trochu klidnější září, ačkoli práce máte stále dost. Rýsuje se zajímavá příležitost, jak si, zejména po materiální stránce, polepšit. Ve hře může být i nová pracovní nabídka nebo vylepšení stávající pozice. Pozor však na závistivce! Někdo vám úspěch tak docela nepřeje a jeho snaha uškodit vám by nemusela vyjít naprázdno. Mějte se na pozoru a sledujte pozorně dění kolem sebe. Zbytečně se nesvěřujte se svými plány a novými nápady, a pokud, tak jen lidem, kterým doopravdy věříte. Karty jsou ovšem na vaší straně; postačí, využijete-li alespoň část z vašeho potenciálu, který má, zdá se, téměř neomezené hranice. 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Štíři, záři s sebou přináší jen částečně jinou energii, než měl předchozí měsíc. Prožíváte-li zklamání a smutek, dejte mu prostor, i takové emoce jsou potřeba. Nebojte se připustit si svou „slabost“, ačkoli mnohdy jde o pravý opak. Je-li člověk schopen přiznat si vlastní emoce a pochopit je, nachází se na nejlepší cestě k pomyslnému vítězství. Neuzavírejte se sami před sebou a snažte se porozumět každé další životní lekci, která k vám doputuje. Zaměřte se na své blízké, děti, rodinu, přátelé. Karty ukazují na šanci potkat někoho z dávné minulosti, možná dokonce z dětství, se kterým jste si i nadále blízcí. Nabízí se šance prožít další hezké chvíle v přítomnosti takové osoby. Uvolněte se, nebuďte na sebe natolik nároční. Dejte prostor svému vnitřnímu dítěti, zdá se, že ho poslední dobou příliš zaháníte do kouta. Užívejte si život ve všech jeho barvách, i když se vám třeba zrovna tak úplně nelíbí. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Milí Střelci, záři pro vás bude silným a zajímavým měsícem. Vnímejte pozorně, co se kolem vás i uvnitř vás děje, naučte se naslouchat řeči svého těla. Na každou situaci, ve které se ocitnete, reaguje váš vnitřní navigační systém určitým způsobem, což se navenek projevuje „nějakým“ pocitem. Na vás je rozlišit, zda je příjemný či nikoli, má-li vás varovat nebo ukázat zelenou. Počátek měsíce by mohl být ještě v návaznosti na ten předchozí poněkud citlivý, v polovině se ale vše obrátí. Jakoby vás volal svět a vám se bude chtít opět žít a prožívat. A také si užívat. Pozor ovšem na extrémy, nic se nemá přehánět. Koncem září se může objevit zajímavá pracovní příležitost nebo nový koníček či zájem, kterému se budete chtít věnovat i nadále. 

KOZOROH (22.12. – 20.1.) 

Září by pro vás, milí Kozorozi, mohlo znamenat nové začátky. Ať už je řeč o novém vztahu, oživení stávajícího partnerství nebo zajímavé pracovní příležitosti. Pokud hledáte novou práci, září je ideálním měsícem pro to, abyste ji našli. Máte-li rozpracovaný nějaký projekt a řešíte patovou situaci, karty radí pohlédnout na věc ještě z jiného úhlu, případně hledat nové cesty. Nemusí jít o úplnou změnu směru, ačkoli ani ta se nevylučuje. Vždycky máme možnost volby alespoň ze dvou řešení. Nenechte se zdolat nepříjemným pocitem, že vám něco uniklo, nepodléhejte smutku. Vše má své (dobré) důvody a každým dalším okamžikem máme příležitost učit se a posunout dál, tedy blíž k našemu cíli. 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Vodnáři, září pro vás bude znamenat emočně náročnější měsíc. Budete mít tendenci podléhat splínům, možná vám bude teskno po něčem či někom. Je dobré uvědomit si, že na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Jste-li smutní, prožijte si smutek naplno a nebraňte se mu. Jen pozor, abyste v něm nezůstávali zbytečně dlouho. Někdy v důsledku truchlení nad rozlitým pohárem nevidíme nové příležitosti, které jako by se samy nabízejí. Možná byste potřebovali životní restart; září je ideální dobou. Nechte minulost minulostí a soustřeďte se na svůj život tady a teď. Stále je v něm co objevovat, těch hezkých věcí kolem je hodně. A pokud se vám podaří nalézt to hezké i uvnitř vás, dosáhnete tím na skutečný poklad. 

RYBY (21.2. – 20.3.) 

Milé Ryby, pro vás bude září příjemným měsícem. Karty vám přejí a naznačují jen samé milé příležitosti, jak si užít hezké podzimní dny. V partnerství se bude dařit, a pokud se na vaší soukromé obloze snad ještě vyskytují nějaká mračna, vězte, že je vítr brzy rozfouká a slunce se znovu objeví. Máte dokonce šanci zažít pocit opravdového vítězství, nikoli však ve smyslu vybojování či prosazení něčeho. Jde spíše o velice osobní záležitost a radost ze sebe sama, vnitřní klid a nic neohrožující rovnováhu. A také vědomí, že vaše štěstí nezáleží na nikom či ničem jiném, jen a pouze na vás samotných. Koncem září máte dobrou příležitost zasadit semínka budoucích velkých úspěchů, proto neztrácejte koncentraci a pokračujte v dobré práci. 

Autorka: Ilona Lea Kotková

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků