Udělám to až zhubnu!

Opakujete si často v duchu větičku, která je titulkem tohoto článku? Odkládáte kurz salsy či menší revoluci v šatníku až na dobu, kdy dosáhnete ideální váhy? Začněte hned dnes a díky tomu budete možná už zítra o pár (kilo)gramů lehčí.

Udělám to až zhubnu
Zobrazit fotografii v galerii

Uhníst vlastníma rukama svůj první hrnek, zvládnout nový taneční krok, dát konečně dohromady pár souvislých vět ve francouzštině... O tohle všechno se připravujete, když splnění svých odkládáte na dobu, kdy budete vážit o pět, deset či patnáct kilo méně. Raději nic neděláte, protože ještě nemáte tu správnou váhu? A protože nic neděláte a máte nízké sebevědomí, nedaří se vám zhubnout. Vystupte z tohoto začarovaného kruhu co nejdříve!


Tělo jako zahrada 

Zkuste si na úvod jedno jednoduché meditační cvičení. Představte si své tělo jako zahradu. Některé trávníky jsou přerostlé a na záhonech roste i plevel, ale na druhou stranu jsou tu i nádherné květy a stromy, které nesou ovoce. Určitě sami uznáte, že i když zahrada není v dokonalém stavu, zaslouží si vaši lásku a péči. 


A určitě si nesednete do rohu, nesložíte ruce do klína a nezačnete hořekovat nad tím, jak strašně vypadá. Naopak – budete si užívat všeho, co je na ní krásné a postupně pracovat na zlepšeních. Zkuste paralelu se zahradou aplikovat i na vztah ke svému vlastnímu tělu, ke kterému jste mnohdy tak přísní.


Brainstorming

Napište si na papír všechno, co byste rádi podnikli, kdyby vás nebrzdila nadváha. Pak je seřaďte podle toho, nakolik z nich máte obavy. Poté se pomalu pusťte do jejich realizace, ale začněte shora. Nejdřív totiž potřebujete získat sebevědomí na tom nejlehčím. Pak se vrhněte i na úkoly, které jsou mírně mimo vaši „zónu pohodlí“. Právě tyto plány vám můžou přinést velice překvapivé a pozitivní výsledky. Máte-li například hrůzu z toho, vyrazit sama do kina, může pro vás odbourání takového bloku znamenat výrazný krok vpřed.


Začínejte po krůčcích

Pokud se k novým začátkům odhodláváte pomalu, zkuste postupovat po malých krůčcích. Uvažujete-li například o kurzu francouzštiny, nemusíte hned dávat přihlášku a platit celé kurzovné. Nechte si z nejbližší jazykové školy poslat katalog. Možná vás tato malá „ochutnávka“ přiměje k tomu, abyste si lépe uvědomili, co vlastně chcete a jaké jsou konkrétní možnosti. Třeba si vyhlídnete letní konverzační kurz, o jehož existenci jste dosud nemohli mít ani tušení. Psychologové navíc tvrdí, že jakmile učiníte první krok a začnete se o něco aktivně zajímat, pravděpodobnost, že vše dotáhnete do zdárného konce, stoupá. 


Najděte si nové hobby 

Přihlašte se na kurz keramiky, japonštiny, nebo si zaplaťte hodiny s tenisovým trenérem. Zlepšíte tak nejen svoje schopnosti a znalosti v jedné oblasti, ale navíc vás to pozitivně nastartuje i v mnoha dalších směrech. Potkáte nové přátele, možná se zamyslíte nad změnou práce a zároveň vám přibude další pozitivní téma ke konverzaci, až se dostanete mezi nové lidi. Zároveň si vás začnou mnohem více vážit i staří známí z vašeho okolí. Všimnou si totiž toho, že se rozvíjíte a neustále na sobě pracujete.


Změňte svůj vzhled 

Patříte mezi ženy, které plánují radikální změnu šatníku a účesu až na dobu, kdy dosáhnou ideální váhy? Už neváhejte ani minutu – právě váš vzhled a vaše váha spolu úzce souvisí. Jakmile začnete lépe vypadat a tím pádem se i lépe cítit, výrazně se zvýší vaše motivace k dalšímu hubnutí. Aby změna opravdu objevila vaše skryté rezervy, svěřte se do rukou odbornice a podstupte proměnu, kterou nabízí řada kadeřnických či kosmetických studií. Tato investice se vám vyplatí – během krátké doby získáte spoustu nových tipů, které budou ovlivňovat váš vzhled po celé roky.


Pracujte na své kariéře 

Zkuste vystoupit z šedivé pracovní nudy a začněte chodit na přijímací pohovory. Na pracovním trhu se přece nemusíte rozhlížet jen ve chvílích nouze, kdy už v ruce držíte výpověď. I v období, kdy máte stabilní zaměstnání, můžete přece ohledávat nové možnosti. Vytipujte si mezi inzeráty všechny, které vás z jakéhokoli důvodů zajímají, a zkuste se potenciálnímu zaměstnavateli ozvat. I když to třeba nevyjde napoprvé, rozšíříte si obzor, získáte nové zkušenosti a naučíte se prezentovat to, co umíte a co je na vás pozitivní.


Važte si svého názoru 

Máte z nových plánů strach hlavně kvůli obavám z reakcí druhých? Uvědomte si, že svůj život ovládáte jen vy a nikdo jiný. Přínos, který vám přinesou vaše nové aktivity, je přece mnohem důležitější než povrchní názory někoho, kdo nezná vaši osobnost. Navíc - lidé kolem vás jsou zaměstnaní svými problémy a nebudou podrobně hodnotit každý váš krok. Pokud vás přece jen začne někdo kritizovat a bude se podivovat nad vaším novým účesem či koníčkem, nejlepší odpovědí je na škarohlídovy námitky klidným hlasem odvětit: „No a co.“


3 tipy - Kde pár kilo navíc zaručeně nevadí


Aquaaerobik

Voda nadlehčí 90% vaší tělesné váhy a bude vám masírovat během cvičení tělo, což napomáhá odbourávání podkožního tuku. Nezanedbatelnou výhodou je také to, že pod vodní hladinou skryjete veškeré cvičební nedostatky a i své tukové polštářky. 


Břišní tance 

Tyto orientální sexy kreace povzbudí vaše ženské sebevědomí. Silné boky jsou při nich přímo výhodou, vždyť ani profesionální břišní tanečnice přece nebývají žádné anorektičky. 


Nordic walking

Chůze se speciálními holemi uleví vašim kloubům a pomůže vám procvičit více svalů. Budete efektivněji spalovat kalorie (až o 40%) a navíc budete schopni nasadit rychlejší tempo a vyrazit na výlet i s někým, komu běžně nestačíte.


Připravila: red

Foto: Pixabay


DISKUZE K ČLÁNKU

3

Před chvílí jsem popsala můj příběh(v komentářích není, tak znovu v souhrnu) hubnutí a ozdravění těla i mysli, stojí TO za to, měla jsem hroznou nadváhu a až oznámení diabetu II a zjištění neléčení štít. žlázy v 63r. mne dohnalo a nakoplo mně samotnou na vrcholu svých nabraných kg, něco se sebou podniknout. Pmohla mi volba správné diabet. stravy, chůze s hůlkami. Za 2 roky jsem dala dolu 22kg.Pak jsem měla veliký břiš. převis,ten jsem si už nechala odstranit operativně- je mi moc OK, zlepšilo ce celkově zdravéčko (na vys. tlak již neberu léky), diabet se přibrzdil....Nezdarů s váhou jsem za svůj život měla dost. Když jsem měla dole 22kg. tak jsem se viděla i hezčí, dala jsem si provést plastiku hor. víček,tak jsem i na svět začala lépe vidět a všestranně se lépe cítit. Blížím se konečně ke 100kg, ráda bych dosáhla tak na 90kg. I tak nosím oblečení nyí o 3 vel, menší, lépe se mi ve vel 52max. 54 i nakupuje. V udržení a v postupném snížení váhy mě motivují i kladné reakce okolí. Rodina mi fandí...
Přeji vám přispivatelkám v komentáří a vlastně i sobě znovunabytý elán v ozdravění těla i psychiky. V hlavě TO rozhdnutí shodit začíná. Nechci si TO už nikdy pokazit.:seniorka VěraPS.- ten příspěvek shora je reálný, tzv. jej podepisuji.

ODPOVĚDĚT

6

vzhled a sebevědomí jde ruku v ruce.... a na věku přece nezáleží!

ODPOVĚDĚT

4

Určitě...ale záleží,jak to má člověk uspořádáno v hlavě...

ODPOVĚDĚT

4

Dobré rady pro ženy, které chtějí řešit svoji postavu i sebevědomí...

ODPOVĚDĚT

3

I já za mlada prováděla břišní tance,sebevědomí mi po nich zůstalo vždy až do rána..

ODPOVĚDĚT

3

hubnutí už neřeším

ODPOVĚDĚT

4

Já už také tyto věci neřeším.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

HOJENÍ JIZEV

Pěkný den dámy :) Měla bych dotaz ohledně ošetření ...

CO POUŽÍVÁTE NA VRÁSKY?

Zdravím, jakou si kupujete kosmetiku na vrásky? Doporučíte ...

OKAY.CZ

Dobrý večer, nemáte zkušenost s objednáváním na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz