Miláčku, dnes je středa

Většina partnerských dvojic má v milostném životě svůj zaběhnutý pořádek. Najdou se i takové, co mají sex podle kalendáře.

Titulka pro: Miláčku, dnes je středa
Zobrazit fotografii v galerii

V začátcích milostného vztahu se zpravidla jeden druhého nemůžete nabažit. Muchlujete se prakticky neustále a jste přesvědčeni, že to tak bude už navěky. Jenže po pár letech společného soužití, nejlépe zpestřeného narozením několika potomků, najednou stojíte nohama na zemi. I když vám to spolu klape a těšíte se jeden na druhého, není zkrátka možné pomilovat se kdykoli byste chtěli.

 

Co dneska?

Týden utekl jako voda a vy marně přemýšlíte, kdy že jste měli sex naposledy? V pondělí jste byla cvičit, v úterý se manžel zdržel v práci, ve středu jste zavařovala okurky, ve čtvrtek hrála Slavie a v pátek jste vařila na víkend, protože váš milý šel stejně s „klukama na jedno“. Doufala jste, že to vyjde o víkendu, ale to jste z rodinného výletu na hory přijeli oba tak unavení, že jste usnuli u televize hned, jak zalezly děti.

 

Vezměte diář

Pokud se vám tenhle scénář moc nezamlouvá, přišla možná chvíle sáhnout po kalendáři a začít plánovat. Ne nadarmo říkával doktor Plzák, známý to odborník na manželství, že „plánovaný sex je lepší než žádný“. Dost možná kroutíte nesouhlasně hlavou s tím, že milovat se na povel byste rozhodně nemohli. Ideální stav to jistě není, protože spontánní sex plný vášně nic nenahradí. Ale když to jinak nejde, zkuste se partnerem dohodnout. Možná zjistíte, že vám plánování nakonec bude vyhovovat. Alespoň do té doby, než bude váš život trochu klidnější. A nebo se ujistíte v tom, že sex podle kalendáře skutečně není nic pro vás, a raději necháte vše na náhodě. Jako všechno na světě, i tohle má své plusy a mínusy.

 

Výhody

Sex se zase stane součástí vašeho života, což se pozitivně promítne na vaší psychice i na zdraví. Při plánování svého času se naučíte myslet i na partnera, jehož přítomnost už možná do jisté míry berete jako „samozřejmost“. Být s někým pod jednou střechou však ještě neznamená sdílet s ním svůj čas. Dalším pozitivem je také to, že pravidelné intimní chvilky váš partnerský vztah celkově posílí. Budete se na sebe těšit a navíc získáte možnost se na milování „připravit“.

 

Nevýhody

Plánovaný sex se může zařadit mezi povinnosti, čímž ztratí tu správnou dávku spontánnosti a vášně. Soulož si sice můžete napsat do kolonky v kalendáři, ale při plánování jen těžko můžete vědět dopředu, jaké bude vaše duševní i fyzické rozpoložení nebo jestli vás partner zrovna něčím nenaštve. Pokud se vám nebo partnerovi opravdu nebude do milování chtít, řekněte to a nelamte věci přes koleno, protože nátlakem či přemlouváním se nic nevyřeší. V partnerství by mělo jít především o komunikaci a umění se dohodnout.

 

Přečtěte si víc

Přejete si milovat se častěji, ale máte na sebe s partnerem málo času? Pak je plánování sexu možným řešením vašeho problému. Pokud se však podíváte pod pokličku vašeho vztahu a zjistíte, že spolu nespíte proto, že neustále řešíte nějaké konflikty a neumíte se dohodnout, je namístě situaci řešit. Jestliže si nevíte rady, možná vás osloví články na webu www.mujvztah.cz, kde si můžete domluvit případně i konzultaci s odborníkem. Najdete zde také termíny nejrůznějších seminářů o partnerských vztazích. 

 

Text: Zuzana
Foto: iStock
26. 1. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: 7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?

7x o sexu: na co si (ne)dávat pozor?

Sex je u mnoha párů „věcí, o které se raději nemluví“. Právě nedostatek komunikace je...

Sex z hlediska čínské kosmologie

Sex z hlediska čínské kosmologie

Proč je sex tak oblíbené téma?

Pozor na rutinní sex: Jaké jsou hlavní signály stereotypu Foto: Pixabay

Pozor na rutinní sex: Jaké jsou hlavní signály stereotypu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu seznamky...

Sex koučing, osobní rozvoj

Sex koučing, osobní rozvoj

Mgr. Julie Poupětová

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Aktuální studie: Sex a intimnosti ve vyšším věku přispívají ke šťastnějšímu životu.

Přestože je sex seniorů v mnoha společnostech tabuizován a lidé nad 60 let jsou často...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz