Vchod do domu podle Feng Shui

Vchod do domu je jednou z nejdůležitějších částí domu. Je to místo, kterým vstupuje životní energie nejen do našeho domova, ale také do našeho života.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Nezapomínejme, že doma trávíme více jak 1/3 života. Takže kvalita energie, která vstoupí do našeho domova ovlivní právě minimálně třetinu toho, co v životě prožijeme. Proto je náš domov nejdůležitější místo na světě. Vchod do domu není jen místem, kterým vstupujeme do domu, ale také místem, které nás vítá při příchodu domů. Proto si musíme vchod a místo před domem upravit tak, abychom měli vždy radost, když náš dům vidíme, když do něj vstupujeme. 


Musí být dobře osvětlen a měl by být také krásně ozdoben. Zde můžeme využít energií času – sezon. Na jaře můžeme využít Velikonoce, v zimě Vánoce, v létě dožínky, na podzim vinobraní apod. a příslušně si vchod ozdobit. Tím značně posílíme energie vchodu. K označení vchodu patří také jmenovka. Musíme jasně označit, kdo zde bydlí. Je rozdíl, napíšeme-li na jmenovku Novákovi, posílíme energii rodiny, napíšeme-li Jan a Jana Novákovi, posílíme rodinu, ale zároveň již posilujeme i individualitu každého partnera. Napíšeme-li však Jan Novák, Jana Nováková, pak se energie vztahu budou pomalu, ale jistě zmenšovat a vztah může prožívat komplikace v budoucnosti. 


Když si představíte průčelí domu s hlavním vchodem, díváte se na tvář svého domu, kde hlavní vchod představuje jeho ústa. A stejně tak, jako je nám příjemné, když se na nás lidé usmívají, budeme rádi, bude-li se na nás náš dům usmívat pokaždé, když k němu budeme přicházet. Proto vchod a příchod k domu musí patřit k nejkrásnějším místům našeho domu. Budeme se pak domů rádi vracet, budeme se domů těšit a tak také na vše, co na nás doma čeká – partner, děti, rodina. Tím kvalita vchodu velmi silně ovlivňuje kvalitu vztahů a rodiny


Cesta k domu by neměla být přímá. Měla by se mírně kroutit jako meandr řeky. Rovná, přímá cesta silně zrychluje energii a tím nás oslabuje a náš pocit při příchodu nebude příjemný. Dveře vchodu by měly být co největší – avšak afektivní velikosti domu (nic se nesmí přehánět). Čím velkorysejší vchod do domu je, tím velkorysejší život budeme schopni žít a nebudeme se muset zabývat malichernostmi. Vchod musí být výrazný, každý musí poznat, že se jedná o hlavní vchod. 


Vchodové dveře také slouží jako ochrana. Proto by měly být pevné, silné, abychom měli dostatečný pocit bezpečí. Není moc vhodné, aby byly prosklené. Budeme mít tak stále podvědomí pocit oslabené ochrany, pocit, že nám stále může někdo koukat do našeho soukromí. Proto je lepší, jsou-li vchodové dveře, plné a nad nimi je prosklený světlík, který umožní přístup denní světla do zádveří v interiéru. 


Upravte si také přístup k vchodovým dveřím. Před vchodem můžete mít stále kvetoucí květiny, různé ozdoby. Prostě vše, co příchod ke dveřím zkrášlí a vám dodá příjemný a hlavně radostný pocit. Totéž pravidlo pak platí i u vstupu na pozemek. Stejně bychom měli řešit branku na pozemek i úpravu přístupu k brance zvenčí. Rozhodně není vhodné, pokud okolí domu není upravené, chybí chodníky či dokonce silnice, což bohužel bývá častý problém u nových residenčních sídel (satelity apod.). Příchod domů opravdu silně ovlivňuje váš pocit z domova jako takového. Brodíte-li se tedy cestou blátem, zakopáváte o kameny apod., rozhodně tím nezískáte příjemnou náladu. A s tímto nepříjemným pocitem přijdete domů. Budete sami nepříjemní a tuto svojí nepříjemnou energii předáte svému partnerovi, dětem, rodině. Tato nepříjemnost se pak roznese po jednotlivých členech rodiny jako vir. 


Proto opravdu věnujte příchodu a v chodu do svého domu maximální pozornost. Je lepší mít krásný a radostný vchod, než zlaté kohoutky v koupelně. Zařizujete-li si svůj dům, rozhodně začněte vchodem. Nikdy ho nenechávejte na posledním místě. Vchod je vždy to první, co uvidíte. A první dojem je vždy ten nejsilnější, který ovlivní vaší budoucnost.


Autor: Jiří Čerňák cernakinteriordesign.webs.com

Foto: freeimages melodi2

DISKUZE K ČLÁNKU

5

to je hezký domeček a ta zahrádka je jako z pohádky.... to bylo asi práce

ODPOVĚDĚT

2

před pěti lety jsme koupili domeček a jsme spokojení

ODPOVĚDĚT

4

ale když mám byt na sídlišti, kde okolí není moc hezké, a sousedi jsou nepříjemní? Pak už to je napravit za dveřmi v předsíni, ale tam je tma a nic tam neroste.... prostě si koupit domeček někde v ústraní :-)))

ODPOVĚDĚT

5

Krásně, ale co až to odkvete, mám záhony udělané tak, že se tam kvetoucí květiny postupně od jara do podzimu vystřídají a je to hezké pořád.

ODPOVĚDĚT

1

To je můj sen, aby mně to takhle všechno pěkně kvetlo celý rok. Ale snažím se.

ODPOVĚDĚT

3

Je to krásné, ale u nás to takto nejde upravit...

ODPOVĚDĚT

1

to je dílo architekta...moc hezké

ODPOVĚDĚT

2

architekt byl šikovný, opravdu, takový domeček by se mi taky líbil

ODPOVĚDĚT

2

to je nádherné sám toto člověk nezvládne ale dost dobré rady

ODPOVĚDĚT

3

Souhlasím a chce to i místo. My máme dům u silnice.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

ilustrační obrázek

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

ilustrační obrázek

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

ilustrační obrázek

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

ilustrační obrázek

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

ilustrační obrázek

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

PSÍ SPORTOVCI - ODMĚNY

Dobrý den, máme doma fenku sportovkyni a sháním pro ni ...

ZUBNÍ PASTY

Ahoj jakou bělící zubní pastu by jste mi doporučily?

MOČOVÉ CESTY - BRUSINKY

Zdravím, dcera má problém s močovými cestami a sháním ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz